Péče o stromky

Jak pečovat o stromek po nákupu

V čase před Vánoci doporučujeme nechat stromek zabalený v síti tak, jak Vám jej zabalíme na našich prodejních místech. Dále je dobré stromek skladovat v chladném prostředí, nejlépe ho postavit do nádoby s vodou. Před tím odřízněte malý špalíček cca 2 cm na kmínku, protože na již uřezaném stromu smola zalepila kůru a tímto postupem docílíte, že voda tak může lépe proniknout ke stromku. Pokud panují teploty pod bodem mrazu, doporučuje se přidat do nádoby s vodou glycerin zakoupený například v lékárně. Voda nezmrzne a stromek dokonce lépe táhne vodu.
Při přemísťování stromku z mrazivého prostředí do místnosti ho aklimatizujte v nevytápěném prostoru několik hodin. Tím předejdete teplotnímu šoku, který může způsobit předčasný opad jehličí.
Pokud máte, na stromek stojan s vodou, což doporučujeme, musí kůra stromku dosahovat až do vody, tedy nesmí se ořezávat (ofrézovávat), stromek saje vodu pletivy pod kůrou. V místnosti stromek jednou denně zvlhčujte vodou z rozprašovače. A samozřejmě nezapomeňte pravidelně dolévat vodu do stojanu (pokud je to možné).